98 LBS AAA AA A VISAA
1988 Neal Shelby Great Bridge James Bunn Grundy Timmy Tibbs Manassas Park Penn, Paul Nansemond-Suffolk Academy
1987 Stockton Williams Great Bridge Bobby Toms Tabb Carrington Coles Va School for Deaf and Blind Reyes, Earl Norfolk Catholic
1986 Jon Fussell Kempsville Larry Carraway York David Burke Castlewood Walsh, Billy Paul VI
1985 David Stovall Green run Lloyd Robinson Alleghany David Ragan Manassas Park Rilley, Joe Bishop Ireton
1984 Anthony Orlando W.T. Woodson Mark Zapf Osbourn Troy Dean Strasburg Shabelski, Mel  St.Stephens
1983 Jim Fussell Kempsville Chip Mayer Brookville Russell Dotson J.J. Kelly Mangrum, Mark Bishop Ireton
1982 Jim Fussell Kempsville Andy Nicely William Byrd Steve Hobbs Powell Valley Spoon, Mike Bishop Ireton
1981 Darryl Culfee Deep Creek Andy Nicely William Byrd Bill Pace Fieldale-Collinsville Walker, Gordie Woodberry Forest
1980 Darryl Culfee Deep Creek Tony Young Osbourn James Pangle Strasburg Alger, Tim Bishop Ireton
1979 Bob DeProspero James Robinson Karl Byrd Chatham Raymond Dillinger Manassas Park Metcalfe, Jon St.Stephens
1978 Ray Lewis Floyd Kellam Tyrone Jones Pembroke Mark Stickley Strasburg Lee, Michael Norfolk Catholic
1977 John Erikson Menchville Bradley Pratt Alleghany Kevin Flickinger Brentsville District Northup, Pete Christchurch
1976 Chris Taylor First Colonial Steve Wiley Lord Botetourt Kevin Flickinger Brentsville District Jeff Humprey St.Stephens
1975 Charles Isler Maggie Walker Gene Caldwell Lord Botetourt Craig Carr Brentsville District Fine, Charlie Norfolk Academy
1974 Terry Shiver Granby Mike Osbourn John Battle Robie Gulick Strasburg Ricther, Bill Bishop Ireton
1973 Ken Nowlin Princess Anne Paul Anthony Fiedale-Collinsville Keith Goodson Poquoson Peak, Jim Woodberry Forest
1972 Mike Strouse Granby Donnie Mullins Grundy Mark Boyd Poquoson Spradlin, Bryan Hargrave Military Academy
1971 Steve Forbes Bethel Johnny Webber Glenvar Mark Boyd Poquoson Osman, Paul Bishop OConnell
1950 Chalres Ferriter (95lb) Granby
1949 Donnie Desselle (95lb) Granby
103 LBS AAA AA A VISAA
2011 Camden Anderson Grassfield Kyle Dulaney Christiansburg Kainan Clark Parry McCluer Tony Protogyrou Norfolk Collegiate School
2010 Kasey Early Deep Run Thomas Payne Poquoson Wesley Gibson Castlewood Will Mason Cape Henry Collegiate
2009 Caleb Richardson Grasfield Neal Kennedy Blacksburg Kyle Binder Arcadia Will Mason Cape Henry Collegiate
2008 Beau Martino Battlefield Devin Carter Christiansburg Thien Tran Manassas Park Taylor Whitt Norfolk Academy
2007 Roman Perryman Robinson Tony Gravely Magna Vista Conner Miller Rappahannock County Whitt, Bryan Norfolk Academy
2006 George Billy Robinson Andrew Williams Tabb Tarrel Coles Randolph Henry Whitt, Bryan Norfolk Academy
2005 Brian Wright Kempsville Denny Herndon Grafton Sergio Ortiz Manassas Park Friddell, Robert Collegiate
2004 Walker Faison Frank W. Cox Roger Moore Martinsville Jake Hunsucker Randolph-Henry Giordano, Grant Norfolk Academy
2003 Matt Lantz Frank W. Cox Jeff Weeks Fort Defiance Jonathan Woods Parry McCluer Giordano, Grant Norfolk Academy
2002 John Erickson Kempsville Ryan Broughman Lord Botetourt Leroy Oglesby Randolph-Henry Lawson, Joseph Collegiate
2001 Christian Smith Western Branch B.J. Compton Christiansburg Taylor Kitchen Franklin Weisberg, Zach Norfolk Academy
2000 Daniel Frishkorn Great Bridge Brad Argabright William Byrd Brian Kibler Strasburg Steve Sica Collegiate
1999 Mike Martin Great Bridge Blake Frost Christiansburg Arshad Jones Sussex Central Sica, Steve Collegiate
1998 Nate Schy Bethel Tim Belcher Grundy Heath Francis Castlewood Wan, Le-Ben Virginia Episcopal School
1997 Bobby Ingram Frank W. Cox Mike Akers Poquoson Shane Cogswell Strasburg Brotherton, Hardin Virginia Episcopal School
1996 Matt Viola Western Branch Mike Akers Poquoson Jarvis Coloma Nandua Wilson, Brian Bishop O'Connell
1995 Lee Butler Western Branch Hurshel Justus Grundy Sammy Wolford Strasburg Ingram, Ryan Norfolk Academy
1994 Chip Reyes Salem-Virginia Beach Chad Juhl Poquoson Sammy Wolford Strasburg Weisberg, Clay Norfolk Academy
1993 Shawn Darnell Great Bridge Chad Juhl Poquoson Tony Bocanegra James River-Buchanan Van Holt, Greg Woodberry Forest
1992 Bryan Miller Kempsville Chad Juhl Poquoson John Tabelon, Manassas Park Hankins, Brian St.Annes-Belfield
1991 Neal Smith Deep Creek Tim Nininger Christiansburg Jess Moore Brentsville District Amelink, Hank Paul VI
1990 Neal Smith Deep Creek Shane Bowman Grundy Jamie Soltis Glenvar Silvester, Mike Virginia Episcopal School
1989 Bryan Richardson Kempsville Chris Deel Grundy Timmy Tibbs Manassas Park Lidsey Randolph Macon Academy
1950 Donnie Frye Granby
1949 Bill Perry Norview
105 LBS AAA AA A VISAA
1988 Jody Staylor Great Bridge Bobby Toms Tabb Jimmy Collins Coeburn Fierro, Robbie St.Christophers
1987 Jon Fussell Kempsville Kurt Buller Tabb Tom McCaw Strasburg Walsh, Billy Paul VI
1986 Jody Jackson Great Bridge Ross Paterson Osbourn David Ragan Manassas Park Hill, Scott Bishop O'Connell
1985 Wayne Gibson Princess Anne Mark Zapf Osbourn Jason Riggs J.J. Kelly Shabelski, Mel St.Stephens
1984 Jim Fussell Kempsville Jimmy Cokes Varina Jason Riggs J.J. Kelly Mangrum, Mark Bishop Ireton
1983 Steve Martin Kempsville Casey Graham Poquoson Jason Riggs J.J. Kelly Good, Steve Lynchburg Christian Academy
1982 John Epperly James Robinson Scott McGowen Park View-Sterling Danny Hulsey George Washington Carver Rogers, Marshall Woodberry Forest
1981 Richard Capps Deep Creek Tony Young Osbourn Danny Hulsey George Washington Carver Crawford, Kirk St.Stephens
1980 Bob DeProspero James Robinson Brian Camper Lord Botetourt David Sfreddo Manassas Park Metcalfe, Jon St.Stephens
1979 Dexter Jackson John F. Kennedy David Rosser Gretna Paul Stickley Strasburg Connell, Kevin Virginia Episcopal School
1978 Richard Coates Woodbridge Donnie Adkins Grundy Duncan Gilbert Parry McCluer Caruana, Vince Norfolk Catholic
1977 Chris Taylor First Colonial Steve Wiley Lord Botetourt Willie Brown Charles City County Stasko, Gary Bishop Ireton
1976 Randy Gray Lafayette Mark Johnson Loudoun Valley Robie Gulick Strasburg Kramer, Eddie Norfolk Academy
1975 Reggie Burke Oscar Smith Charles Reeves Culpeper County Leroy Andricks Strasburg Freidman, Ron Norfolk Academy
1974 William Beasley Great Bridge Jeff McGrath William Byrd Leroy Andricks Strasburg Morrissey, Joe Bishop O'Connell
1973 Abe Martinez Granby Steve Battle Glenvar Steve Thorne Poquoson Valente, Joe Blue Ridge
1972 Abe Martinez Granby Olen Owen Grundy Steve Delaney Va School for Deaf and Blind Rudolph, Curtis Woodberry Forest
1971 Scott Conkwright Frank W. Cox Bob Blosser Culpeper County Steve Delaney Va School for Deaf and Blind Branigan, Tim Bishop OConnell
106 LBS AAA AA AA VISAA
2013 Tommy Aloi Forest park Jeffrey Walker Brentsville District Hunter Dean Strasburg Logan Harvich Cape Henry Collegiate
2012 Sean Badua Osbourn Park Coy Ozias Christiansburg Corbin Woods Parry McCluer William Kelly St. Christopher's School
112 LBS AAA AA A VISAA
2011 Cody Stageberg Frank W. Cox J.R. Wert Christiansburg Junior Espinoza Galax Will Mason Cape Henry Collegiate
2010 Caleb Richardson Frank W. Cox Joey Dance Christiansburg Kahil Carazo Glenvar Jacob Ramos Bishop O'Connell
2009 Beau Martino Battlefield Devin Carter Christiansburg Maximo Gonzalez-Paredes Manassas Park Bryan Whitt Norfolk Academy
2008 George Billy Lake Braddock Tony Gravely Magna Vista Maximo Gonzalez-Paredes Manassas Park Bryan Whitt Norfolk Academy
2007 Eric Olanowski Floyd Kellam S.R. Shiley James Wood Jonathan Brill Strasburg Tyler Spangler St. Christophers
2006 Michael Garofalo Colonial Forge S.R. Shiley James Wood Ben Cundiff Glenvar Dunbar, Nam Bishop O'Connell
2005 Walker Faison Frank W. Cox Kevin Chapman Fauquier Matt Chustz Manassas Park Kurtzke, Eric Bishop O'Connell
2004 Collin Dozier Frank W. Cox Jeff Weeks Fort Defiance Matt Chustz Manassas Park Donahue, Kevin St. Christophers
2003 John Erickson Kempsville Ryan Broughman Lord Botetourt Todd Smoot Manassas Park Herod, Brian St.Christophers
2002 Christian Smith Western Branch B.J. Compton Christiansburg Matt Tomblin Clarke County Smith, Danny Lynchburg Christian Academy
2001 Christian Staylor Great Bridge Preston Hall Christiansburg Brian Kibler Strasburg Carpenter, Joey Paul VI
2000 Christian Staylor Great Bridge Blake Frost Christiansburg Mike Harms Manassas Park DeVillo, John Paul VI
1999 Donnie Pereira Stonewall Jackson Chris Madonia William Byrd Jason Cuddy James River-Buchanan Anderson, Matt Collegiate
1998 Bobby Ingram Frank Cox Mike Akers Poquoson Seth Little Northwood Hicks, David St.Christophers
1997 Paul Jimenez Lake Taylor Michael Hartford Grundy Chad Lamma Strasburg Ingram, Ryan Norfolk Academy
1996 Mike Mercado Tallwood Jamie Harris Christiansburg Eric Smith Holston Ingram, Ryan Norfolk Academy
1995 Mike Mercado Tallwood Doug Adkins Grundy Eric Smith Holston Weisberg, Clay Norfolk Academy
1994 Sun Blancaflor Salem-Virginia Beach Jerrod Fitzpatrick Poquoson John Stevenson Strasburg Chamoff, Eric Randolph Macon Academy
1993 Marcus Sanchez Green Run Chris Dickerson Harrisonburg John Cunningham Stuarts Draft Collins, Lee Hargrave Military Academy
1992 double default Mark Hernandez Park View-Sterling Jess Moore Brentsville District McDonnell, Mike Paul VI
1991 Ronnie Spruill Great Bridge Shane Bowman Grundy Jamie Soltis Glenvar Noonan, Brendan St.Stephens
1990 Mike Orris Deep Creek Eric Kendrick Grundy Timmy Tibbs Manassas Park Loconti, Paul Bishop O'Connell
1989 Mike Orris Deep Creek Mark Holland Osbourn Steven Caudill Castlewood Fierro, Robbie St.Christophers
1988 Stockton Williams Great Bridge Andrew Hall Radford Not Available Taylor, Lake St.Christophers
1987 John Jackson Great Bridge Tony Stiltner Grundy Monty Stickles Strasburg Ball, Thompson St.Stephens
1986 John Jackson Great Bridge Mark Zapf Osbourn Troy Dean Strasburg Shabelski, Mel St.Stephens
1985 Aaron Green Yorktown Ken Kratzer Osbourn Troy Dean Strasburg Garvie, Drew Bishop O'Connell
1984 Steve Martin Kempsville Barry Bingham Richlands Scott Woods Natural Bridge Redfern, Neil Norfolk Academy
1983 John Epperly James Robinson Jim Greene Osbourn Park David Kannon J.J. Kelly N/A
1982 Richard Capps Deep Creek Dee Weatherly Colonial Heights Ronald Dellinger Manassas Park Gill, Chuck Bishop O'Connell
1981 Bob DeProspero James Robinson Stanley Benn Sussex Steve Faulkner Va School for Deaf and Blind Alger, Tim Bishop Ireton
1980 Wes Farley Deep Creek Doug Leonard Radford Jon Gnegy Strasburg Avila, Andy Lynchburg Christian Academy
1979 Richard Coates Woodbridge Robert Lutz Brookville Mark Stickley Strasburg Caruana, Vince Norfolk Catholic
1978 Brian Langlinias Hayfield Greg Neal Liberty-Bedford Keith Roberts Poquoson Reid, Joey Virginia Episcopal School
1977 Bob Passino Falls Church Dennis Herndon Tabb Carl Miller Strasburg Holsinger, John Norfolk Collegiate
1976 Reggie Burke Oscar Smith Mike Delligatti Culpeper County Mitch Hoeppner Parry McCluer Freidman, Ron Norfolk Academy
1975 Wendell Hardy Western Branch Steve Battle Glenvar Paul Holloway Poquoson Richter, Bill Bishop Ireton
1974 Abe Martinez Granby Fred Stansberry Brookville Paris Fisher Coeburn Parrish, Scott Blue Ridge
1973 Robert Peach Langley Charles Hale Orange County John Wolfe Holston Spradlin, Bryan Hargrave Military Academy
1972 Scott Conkwright Frank W. Cox Dennis Freese John Battle Randy Winters Holston Terry Randolph Macon Academy
1971 Jerry Walski Hampton Ricky Robinson Spotsylvania County James Hitt Va School for Deaf and Blind Fink, Ed Norfolk Academy
1950 Bill Barkley Granby
1949 Jim Barnes Jefferson Senior, Roanoke
113 LBS AAA AA A William Kelly St. Christopher's School
2013 JD Gregory Hanover Bryan Ramey Eastern View Corbin Woods Parry McCluer Dustin Runzo Norfolk Academy
2012 Dalton Henderson Ocean Lakes Landon Curry Brookville Nick Campbell Strasburg
119 LBS AAA AA A VISAA
2011 Jake Smith James Robinson Joey Dance Christiansburg Casey Paglia Northampton Jacob Ramos Bishop O'Connell 
2010 Bryan Whitt Frank W. Cox Gage Swartz James Wood Maximo Gonzalez-Paredes Manassas Park Brandon Jeske St. Christophers
2009 Shane Gentry Colonial Forge Jake Crawford Millbrook Edu Rojas Galax Kyle Mason Bishop O'Connell
2008 Michael Garofalo Colonial Forge Wes Heavener Millbrook William Saunders Radford Tyler Spangler St. Christophers
2007 Mike Holcomb Floyd Kellam Andrew Williams Tabb Tanner Sutphin Radford Aaron Runzo Norfolk Academy
2006 Walker Faison Frank W. Cox John Wittenburg Louisa Lorenzo Rios Floyd County Hamblen, Tyler St. Christophers
2005 Johnny Olanowski Floyd Kellam Andrew Pila Christiansburg Chris Chambers Riverheads Hamblen, Tyler St.Christophers
2004 Justin Staylor Great Bridge Marshall Smiley Turner Ashby Lam Le Manassas Park Herod, Brian St. Christophers
2003 Christian Smith Western Branch B.J. Compton Christiansburg Brett Childs Clarke County Pauls, Brendan Bishop Ireton
2002 Christian Staylor Great Bridge Jesse Riggleman Turner Ashby Brian Kibler Strasburg Hurrin, Dirk St.Stephens-St.Agnes
2001 Daniel Frishkorn Great Bridge Eric Hawes Warren County Luke Siler Brentsville District Sica, Steve Collegiate
2000 Mike Martin Great Bridge Tyde Prater Grundy Brian House Brentsville District Miosi, Chris St.Stephens-St.Agnes
1999 Bobby Ingram, Frank Cox Mike Akers Poquoson Chance Craft James River-Buchanan Hicks, David St.Christophers
1998 Steve Keleher Lake Braddock Scott Newport Grundy Chance Craft James River-Buchanan Carpenter, Reed Bishop O'Connell
1997 Bruce Fowler Great Bridge Scott Newport Grundy Sammy Wolford Strasburg Kolb, Gordon Woodberry Forest
1996 Jason Bernd First Colonial Brian Shortridge Grundy Paul Naglieri Mathews Weisberg, Clay Norfolk Academy
1995 Todd Mason Stonewall Jackson-Manassas George Bell Osbourn John Stevenson Strasburg Foote, Tucker St.Stephens-St.Agnes
1994 Chris Viola Western Branch Brad Juhl Poquoson Ken McCauley Brentsville District Massie, Bubba Fork Union
1993 Jeremy Ferry Centreville Mark Hernandez Park View-Sterling Jason Hamilton Parry McCluer Marable, Steve Cape Henry Collegiate
1992 Jason Denton Indian River Joe Shumate Carroll County Robbie Royston Covington Noonan, Brendan St.Stephens-St.Agnes
1991 Frankie Halton Great Bridge LeMart Stockton Martinsville David Richards Manassas Park Robinson, English (Alex) Christchurch
1990 Bryan Richardson Kempsville Jimmy Bunn Grundy Kevin Whitehead Mathews Fierro, Robbie St.Christophers
1989 Stockton Williams Great Bridge Chis Hughes Osbourn Jimmy Phillips Castlewood Grover, Howie Virginia Episcopal School
1988 Pablo Fargas Norview Joey Shelton Richlands Carrington Coles VA School for Deaf & Blind Daniel, Tyson Collegiate
1987 George Mills James Robinson Carl Harrison Grundy Andy Adcock James River Anderson, Sherwin Norfolk Academy
1986 Lenny Bano Frank W. Cox Ken Kratzer Osbourn Kenny Hartless Natural Bridge Jordan, Chris Episcopal High School
1985 Steve Martin Kempsville Thierry Chaney York Ed Stokes Strasburg Mangrum, Mark Bishop Ireton
1984 Joe Stukes Deep Creek Casey Graham Poquoson Ed Stokes Strasburg Maoury, Dimitri St.Stephens
1983 Anthony Thomas Potomac Mike McCormick Poquoson Mike Spiller Manassas Park Roccapiore, Jeff Bishop O'Connell
1982 Chip McArdle West Springfield Kirk Crawford Osbourn Park David Sfreddo Manassas Park Mangrum, Eric Bishop Ireton
1981 Bill Christie Falls Church Mike Stone Gretna David Sfreddo Manassas Park Prince, Mark St.Stephens
1980 Jeff Hawkins Kempsville Mike Stone Gretna Ray Dillinger Manassas Park Tennessee, Maurice Virginia School for Hearing Impaired
1979 Robert Greenwood Churchland Keith Roberts Poquoson Charles Nelms Staunton River Tennessee, Maurice Virginia School for Hearing Impaired
1978 Ed Carlson Hayfield Warren Reaves Amherst Mitchell Hoeppner Parry McCluer Ball, Fred Bishop O'Connell
1977 Reggie Burke Oscar Smith Doug Sanders Carroll County Landon Camper Parry McCluer Stasko, Gary Bishop Ireton
1976 Tim McKinny Churchland Terry Corbin Culpeper County Gary Orndorff Strasburg Boyd, Jimmy Norfolk Collegiate
1975 Carl Black Princess Anne Mike Hodnett Chatham Gary Orndorff Strasburg Fellows, David St.Stephens
1974 Steve Perdew Oscar Smith Gabe Monroe Pulaski County Kip Redrick Poquoson Parrish, Scott Blue Ridge
1973 Chris Conkwright Frank W. Cox David Miller Lord Botetourt James Hitt Va School for Deaf and Blind Hunter, Brian Norfolk Academy
1972 Don Smith Falls Church Richard Rawlings Spotsylvania County Patrick McPherson Poquoson Hunter, Brian Norfolk Academy
1971 Brian Beatson Frank W. Cox Donald Moore Brookville William Hitt Va School for Deaf and Blind Swift, Lee Blue Ridge
1950 Ed Eichelberger (120lb) Granby Masciola, Tony Norfolk Catholic
1949 Wallace Coffey (120lb) Jefferson Senior-Roanoke
120 LBS AAA AA A VISAA
2013 Cam Timok Hermitage Coy Ozias Christiansburg Nic Campbell Strasburg Josh Baier Roanoke Catholic
2012 Neal Richards Matoaca J. R. Wert Christiansburg SeanDonnelly Radford Will Mason Cape Henry Collegiate
125 LBS AAA AA A VISAA
2011 Dane Harlowe Annandale Sean VanDyke Grundy Kent Cadle Manassas Park Scott Cunningham Cape Henry Collegiate
2010 Aaron Runzo Floyd Kellam Ryan Hunsberger Fauquier Jose Rojas Galax Taylor Whitt Norfolk Academy
2009 Michael Garofalo Colonial Forge Patrik Foxworth Poquoson Ryan Lowrey Northwood Tyler Spangler St. Christophers
2008 Mike Holcomb Floyd Kellam Brian Wood William Byrd Chad Sizemore Covington Nam Dunbar Bishop O'Connell
2007 Joe Panteleo Colonial Forge Drew Squires Christiansburg Steven Hall Manassas Park Anthony Liskey Bishop Sullivan
2006 Collin Dozier Frank W. Cox David Wise Tabb Casey Conway Rural Retreat Kurtzke, Eric Bishop O'Connell
2005 Jordan Frishkorn Great Bridge Joey Metsler Turner Ashby Lam Le Manassas Park Donahue, Kevin St.Christophers
2004 Jordan Frishkorn Great Bridge Jesse Riggleman Turner Ashby Todd Smoot Manassas Park Rolfe, Zach St. Christophers
2003 Brandon Hardy Western Branch Anthony Burke Poquoson David Barker Glenvar Robertson, Jamie Collegiate
2002 Brandon Hardy Western Branch Richie Parisceault Turner Ashby Kyle VanSice Clarke County Chernauskas, Ken St.Annes-Belfield
2001 Donnie Ooton Atlee Jason Dye York Kyle VanSice Clarke County Dulinawka, Mike Fork Union Military Academy
2000 Dalton Head Ocean Lakes Jake Stacy Grundy Chance Craft James River Horton, Matt St.Stephens-St.Agnes
1999 Brandon Calderwood Broad Run Lee Butcher Sherando Patrick O’Neill Brentsville District Richardson, Tack St.Stephens-St.Agnes
1998 Nate Parker Great Bridge Nick Young Grundy Ryan Hall Radford Conway, Shawn Peninsula Catholic
1997 Richard Slocumb Western Branch Nick Young Grundy Ryan Hall Radford Long, Jon Paul VI
1996 Mike Pereira Stonewall Jackson David Anderson William Byrd Stephen Murphy Radford Massie, Bubba Fork Union Military Academy
1995 Carl Perry Great Bridge Davey Looney Grundy Nicky Arduin Grayson County Perkins, Carter Episcopal High School
1994 Brandon Rushing Robert E. Lee-Springfield Mark Hernandez Park View-Sterling David Smith Holston Calandra, Tony Woodberry Forest
1993 Chris Marshall T.C. Williams Chris Shortridge Grundy Mike Hemp Stuarts Draft Daman Norfolk Catholic
1992 Marrel Reeves Western Branch Eric Kendrick Grundy David Richards Manassas Park Robinson, English (Alex) Christchurch
1991 Kevin Littley James Robinson J.P. Taylor Park View-Sterling Jimmy Phillips Castlewood Shabelski, Joe St.Stephens
1990 Ross Iaci West Springfield Kevin Humbert Grundy Steven Caudill Castlewood Cothran, Michael Virginia Episcopal School
1989 Jody Staylor Great Bridge John Check Poquoson Mark Stith Sussex Central Daniel, Tyson Collegiate
126 LBS AAA AA A
2013 Bill Adusei Mount Vernon Michael Hulcher Briar Woods Dylan Wade Riverheads Braxton Walker Benedictine
2012 Dane Harlowe Annandale Jeffrey Ogburn Poquoson Casey Paglia Northampton Scott Cunningham Cape Henry Collegiate
1988 Steve Pitts Western Branch Ryan Paterson Osbourn Hunter Trivette Chilhowie Dunn, Chip Collegiate
1987 Jody Jackson Great Bridge Raymond Webb Grundy Tuan Nguyen George Mason Vazquez, John Norfolk Catholic
1986 Randy Hale Lee-Davis Thierry Chaney York David Phipps Manassas Park Mangrum, Mark Bishop Ireton
1985 John Epperly, Jr. James Robinson Casey Graham Poquoson William Winebarger Castlewood Redfern, Neil Norfolk Academy
1984 Kris Felthousen Frank W. Cox Mike McCormick Poquoson Glenn Tunstall Essex Mangrum, Eric Bishop Ireton
1983 Tom Cummings Fauquier Kirk Crawford Osbourn Park Glenn Tunstall Essex Good, Bob Lynchburg Christian Academy
1982 Tony Panza Lafayette Andy Gunning Virginia Billy Jones Manassas Park Freeman, John St.Stephens
1981 Chris Runzo Falls Church Terry Hale Orange County Ray Dillinger Manassas Park Monroe, Mike Norfolk Academy
1980 Mark Timok Hermitage Keith Roberts Poquoson Russell Tibbs Manassas Park Ball, Fred Bishop O'Connell
1979 Tommy Pringle Gar-Field John Carlton Culpeper County Kenny Akers Manassas Park Leeder, Dennis Federick Military Academy
1978 Wayne Martin Kempsville John Strother Culpeper County Kerry Camper Parry McCluer Richter, Pat Bishop Ireton
1977 Buddy Lee Highland Springs Mike Sprouse Glenvar Craig Carr Brentsville District Fellows, David St.Stephens
1976 Yeung Lee Great Bridge David Wells Andrew Lewis David Brandt Poquoson Hammond, Ab Woodberry Forest
1975 James Kirby, James Robinson Jeff Marsh George Mason Keith Goodson Poquoson Johnson, Corbin Norfolk Academy
1974 Chris Conkwright Frank W. Cox David Miller Lord Botetourt Richard Kahler Poquoson Swift, Lee Blue Ridge
1973 Mike Battalio Frank W. Cox Ralph Smith Lucy Addison Gary Wright Va School for Deaf and Blind Swift, Lee Blue Ridge
1972 Ron Zediker Menchville Donald Moore Brookville Charles Backus Poquoson Ballou, Jim Woodberry Forest
1971 David Martin Granby Steve Miller Glenvar Charles Backus Poquoson Reynolds, Harry Hargrave Military Academy
130 LBS AAA AA A VISAA
2011 Brandon Jeske Frank W. Cox Michael Hulcher Briar Woods Dale Conner Floyd County Robert Janis St. Christophers
2010 Jacob Crawford James Robinson Jeffrey Ogburn Poquoson Chris Bowden Covington Jordan Bruckner Liberty Christian Academy
2009 Ian Squires Colonial Forge Ryan Paterson Osbourn Guppy Higginbottom Mannassas Park Nam Dunbar Bishop O'Connell
2008 Joe Pantaleo Colonial Forge Raymond Webb Grundy Tyler Beckner Floyd County Bobby Burg Woodberry Forest
2007 Collin Dozier Frank W. Cox Thierry Chaney York Adam Sandoe Radford Tyler Hamblen St. Christophers
2006 Jordan Frishkorn Great Bridge Casey Graham Poquoson Lam Le Manasses Park Donahue, Kevin St. Christophers
2005 Collin Dozier Frank W. Cox Mike McCormick Poquoson Brian Flood Parry McCluer Redd, Sam St.Christophers
2004 Arsenia Barksdale Kempsville Kirk Crawford Osbourn Park Brett Childs Clarke County Robertson, Jamie Collegiate
2003 Daniel Frishkorn Great Bridge Andy Gunning Virginia Daniel Wadel Manassas Park Doty, Joe Norfolk Collegiate
2002 Daniel Frishkorn Great Bridge Terry Hale Orange County Michael Jordon Northcumberland Dulinawka, Mike Virginia Episcopal School
2001 Mike Martin Great Bridge Keith Roberts Poquoson Steven Fryatt J.J. Kelly Miosi, Chris St.Stephens-St.Agnes
2000 Jon Cresswell Great Bridge John Carlton Culpeper County Jason Alldredge Riverheads Hicks, David St.Christophers
1999 Steve Keleher Lake Braddock John Strother Culpeper County Jason Alldredge Riverheads Carpenter, Reed Bishop O'Connell
1998 Andrew Abrams Herndon Mike Sprouse Glenvar Brian Hudson Radford Thompson, Josh Cape Henry Collegiate
1997 Joey Legg Gloucester David Wells Andrew Lewis Brian Hudson Radford Gehres, Shaun Blue Ridge
1996 Carl Perry, Great Bridge Jeff Marsh George Mason Tim Smith Patrick Henry-Glade Spring Thornton, John Woodberry Forest
1995 Aaron Bradley Lee-Davis David Miller Lord Botetourt Seth Taylor Rural Retreat Howard, Kent St.Stephens-St.Agnes
1994 Norman Smith Indian River Ralph Smith Lucy Addison Chad Goodman Chilhowie McLeod, John Miller School
1993 Mike Thompson Chantilly Donald Moore Brookville Geoff Raymond Coeburn Whitten Fork Union Military Academy
1992 William Collier Frank W. Cox Steve Miller Glenvar Randall Powers Brentsville DeClerke, Rob Episcopal High School
1991 Chris Sabo Herndon Eric Nizsche Mathews Kottke, Peter Norfolk Academy
1990 Jody Staylor Great Bridge Donavan Hall Mathews Abdul-Malik, Khalil St.Stephens
1989 Sam Dollyhigh Menchville Carrington Coles Va School for Deaf and Blind Sanderson, Jimmy St.Christophers
1950 Bill Perry (127lb) Norview
1949 Louis Dunn (127lb) Granby
132 LBS AAA AA A VISAA
2013 Dennis Gustafson Forest Park J.R. Wert Christiansburg Kent Cadle Strasburg Andrew Atkinson Liberty Christian Academy
2012 Christian Olanowski Floyd E. Kellam Joey Dance Christiansburg Justin Street Grundy Beau Johnson Virginia Episcopal School
1988 Jody Jackson Great Bridge Raymond Webb Grundy Thomas Kannon J.J. Kelly Ferrell, Wortie Collegiate
1987 David White Hermitage Mike Cox Grundy David Phipps Manassas Park Ferrell, Wortie Collegiate
1986 Brian Shaffer Woodbridge Scott Steale Park View-Sterling Tim Jesse Castlewood Rhodes, Brian Woodberry Forest
1985 David Andrews Frank W. Cox Mike McCormick Poquoson Brian McDaniel Manassas Park Bucholz, Andy St.Stephens
1984 Tony Panza Lafayette Michael Nadoer Mills Godwin Andy Bello Manassas Park Kyker, Jeff Norfolk Catholic
1983 Tony Panza Lafayette Jeff Mason William Byrd Andy Bello Manassas Park Prince, Mark St.Stephens
1982 Dimi Pappas W.T. Woodson David Labiosa William Byrd Jeff Ashley Fieldale-Collinsville Durkin, John Norfolk Catholic
1981 Reggie White Lafayette Larry Savides Harrisonburg Clarence Tunstall Essex Connell, Chris Virginia Episcopal School
1980 Scott Parr Frank W. Cox Scott Dunham Osbourn Andy Nabors Brentsville District Van Trees, Harry Bishop O'Connell
1979 Jim Meadows Falls Church John Strother Culpeper County Todd Larochelle Manassas Park Long, Charlie Woodberry Forest
1978 Pat Griel Lake Braddock Pete Kubesh Tabb Steve Green Poquoson Smith, Rodney Norfolk Catholic
1977 John Davis Maury Steve Martin Harrisonburg Harold Dillinger Strasburg Parrish, Scott Blue Ridge
1976 Bryan Hinton Menchville Doug Shafferkotter Brookville Tim Beverly Parry McCluer Parrish, Scott Blue Ridge
1975 Chris Conkwright Frank Cox Glenn Mullins Grundy Tim Goodson Poquoson Strickland, Mike Bishop O'Connell
1974 Joey Whitehouse Yorktown Barry Trent William Byrd Mark Boyd Poquoson Marshall, Paco Norfolk Academy
1973 Arthur Jones Great Bridge Donald Moore Brookville Dan Coalson Chilhowie Tim Gaghan Bishop Ireton
1972 Brian Beatson Frank W. Cox Robert Jackson Orange County Clark Boyd Poquoson Compton, Chip Episcopal High School
1971 Tom O’Brian Hammond Edward Cressel Marion Clark Boyd Poquoson Dussia, Mark Norfolk Catholic
135 LBS AAA AA A VISAA
2011 Brooks Martino James Robinson Logan Bosley Christiansburg Jesse Redford Floyd County Taylor Whitt Norfolk Academy
2010 Gabe LaVey Hanover Zach Epperly Christiansburg Jon Addington J.J. Kelly David Kirkland Norfolk Collegiate School
2009 Jared Anongos James River Andrew Williams Tabb Jason Ayers Glenvar Jonathan Carpenter Bishop O'Connell
2008 Ben Dorsay Frank W. Cox Bryce Kiser Turner Ashby Sam Frere Lancaster Johnny Motley Episcopal School
2007 P.J. Camp Great Bridge Tim Miles Christiansburg Jeremy Mowles Glenvar Kevin Donahue St. Christophers
2006 Adam Pittman Great Bridge Bryan Seal Orange Todd Smoot Manassas Park Munno, Joseph St. Christophers
2005 Adam Pittman Great Bridge Daniel Anthony Brooksville Todd Smoot Manassas Park Rolfe, Zach St.Christophers
2004 Junior Pearman Great Bridge B.J. Compton Christiansburg Brandon Holbert Strasburg Shafer, David St. Christophers
2003 Donny Ooton Great Bridge Brian Scott James Wood Ben Truschel Brentsville District deLalla, Danny Norfolk Academy
2002 Michael Martin Great Bridge Cory Ryan Christiansburg Brian House Brentsville District Pennington, John Woodberry Forest
2001 Donnie Barbaree Great Bridge J.T. Pruitt Grundy Joe Jakupczyk Radford Ratley, Steve Bishop O'Connell
2000 Steve Keleher Lake Braddock Adam Purcell Turner Ashby Joe Jakupczyk Radford Williams-Parker, Keith Bishop O'Connell
1999 Adam Britt Atlee Adrian Austin Matoaca Scott Sanders J.J. Kelly Thompson, Josh Cape Henry Collegiate
1998 Andy Putman Great Bridge Beau Baker Turner Ashby Rufus Sturgill J.J. Kelly Long, Jon Paul VI
1997 Chip Allen C.D. Hylton Andrew Shuler Brookville Phil King John Battle Carr, Jimmy Collegiate
1996 Aaron Bradley Lee-Davis Beau Baker Turner Ashby David Dartez King William Wilson, Maurice Blue Ridge
1995 Eric Thompson Hampton Stephen Hartford Grundy David Dartez King William McLeod, John Miller School
1994 Jeremy Ferry Centreville Chad Burns Broad Run Casey Acord Buffalo Gap Clemens, Travers St. Christophers
1993 Jason Freeman Frank W. Cox Jason Cline Grundy Will Van Buskirk Brentsville District Salmon, Brendan St.Stephens-St.Agnes
1992 Dan Austin Meadowbrook Shane Bowman Grundy Eric Nitzsce Mathews Shabelski, Joe St.Stephens-St.Agnes
1991 Sydney Hunt Western Branch David Durham Tabb Marvin Lloyd Glenvar Cunningham, Mike Hargrave Military Academy
1990 Charlie Branch Petersburg Bubba Ferguson Poquoson Joe Silvus Mathews Kleinman, Aaron Norfolk Collegiate
1989 Joe Calloway Franklin County Robert Henesey Poquoson Timothy Roberts Sussex Central Miller, Murray Norfolk Academy
1950 Jimmy Knotts (133lb) Granby
1949 Jimmy Webb (133lb) Jefferson Senior-Roanoke
138 LBS AAA AA A VISAA
2013 Neal Richards Matoaca Joey Dance Christiansburg Justin Street Grundy Richard Rumley Bishop Sullivan
2012 Santiago Valdez James Robinson Dallas Smith Christiansburg Trey Smith Grundy Rick Rumley Bishop Sullivan 
1988 David Wilderman West Springfield Mike Cox Grundy Jason Savis Drewry Mason Brame, Blake Collegiate  
1987 Billy Curling Great Bridge Reid Ratliff Grundy Phillip Elliot Strasburg Pruiner, Jeff Norfolk Catholic
1986 William Stukes Deep Creek Todd Leake Spotsylvania Dallas Neel Glenvar Coulson, Andrew Woodberry Forest
1985 Steve Diaz Green Run Kent Pond Thomas Dale Andy Bello Manassas Park Mangrum, Eric Bishop Ireton
1984 Greg Satchell Indian River Chris Cavallaro York Chris Freidank Brentsville District Kiehl, Grant Norfolk Academy
1983 Tim Crytzer Mount Vernon David Labiosa William Byrd Chris Freidank Brentsville District Mangrum, Rod Bishop Ireton
1982 Ben Walker Lafayette Richard Tavoso Handley Bobby Eggleston Drewry Mason Williams, Rob Woodberry Forest
1981 Mark Terrill James Robinson Mark Hoskisson Blacksburg Jerry Shelton Fieldale-Collinsville Richter, Eddie Bishop Ireton
1980 Merl Thomas Hermitage Jim Kostis Harrisonburg Willie Brown Charles City Long, Charlie Woodberry Forest
1979 Gary Webb Menchville Pete Kubesh Tabb Allen Hensley Chilhowie Fellows, Andy St.Stephens
1978 John Davis Maury David Fogleman Richlands Harold Dillinger Strasburg Foley, Bob Bishop Ireton
1977 Tom Turbeville Bethel Ralph Grogins Pembroke David Brandt Poquoson Leake, Charlie Episcopal High School
1976 Joe Hockman Stonewall Jackson-Manassas Chris Blomberg Glenvar Tim Goodson Poquoson Goddon, John Episcopal High School
1975 Frank Schaede James Robinson David Cox Andrew Lewis Andie Keith Brentsville District Remaley Staunton Military Academy
1974 Arthur Jones Great Bridge Alan Schick George Mason Gary Wright Va School for Deaf and Blind Parrish, Stuart Blue Ridge
1973 Mike Newbern Frank W. Cox Donnie Zimmerman William Byrd Charles Backus Poquoson Gambardella, Steve Bishop Ireton
1972 Mike Shivers Oscar Smith Richard Osbourne Orange County William Hitt Va School for Deaf and Blind Garcia, Mike Bishop O'Connell
1971 Jerry Parker Granby Harold Weddle Abingdon William Humphrey Va School for Deaf and Blind Dussia, Pat Norfolk Catholic
1950 Sam Cook Jefferson Senior-Roanoke
1949 George Philopulous (137lb) Augusta
140 LBS AAA AA A VISAA
2011 Beau Donahue Westfield Jacob Crawford Millbrook Calep Bartee Rye Cove Daniel Callahan Bishop O'Connell 
2010 Blake Roulo Matoaca Ethan Owens Grundy Colby Dean John I. Burton Duke Pickett Woodberry Forest
2009 Ben Dorsay Frank W. Cox Aaron Wilson Abingdon Tyler Atwell Madison County Bobby Burg Woodberry Forest
2008 Tevon Edwards Frank W. Cox Mike Wolterbeek Millbrook Jeremy Mowles Glenvar Eric Kurtzke Bishop O'Connell
2007 Greg Todd Gloucester Aaron Keeton Poquoson Jake Hunsucker Randolph-Henry Eric Kurtzke Bishop O'Connell
2006 Junior Pearman Great Bridge Jeremy Parker Millbrook Aaron Blomberg Glenvar Giordano, Grant Norfolk Academy
2005 Junior Pearman Great Bridge Dan Hardy Courtland Brandon Holbert Strasburg Schafer, David St.Christophers
2004 Bubba Jenkins Frank W. Cox Matt Epperly Christiansburg Will Campbell Northwood Macdonald, Hunter St. Christophers
2003 Nick Ramsey Kempsville J.T. Pruitt Grundy Luke Siler Brentsville District Hurrin, Dirk St.Stephens-St.Agnes
2002 Hunter Davenport Great Bridge Tyde Prater Grundy Matt Parr Clarke County Miosi, Chris St.Stephens-St.Agnes
2001 David Atkins Lee-Davis David Metzler Turner-Ashby Steven Cooper Sussex Central Horton, Matt Paul VI
2000 Jon Sioredas Great Bridge Patrick Shuler Brookville Zak Thompson Brentsville District Carpenter, Reed Bishop O'Connell
1999 Paul Bjorlo South Lakes Jacob Conrad, Christiansburg Erik Croushorn Brentsville District Kelley, John Cape Henry Collegiate
1998 Seth Cameron Stonewall Jackson Jimmy Griffeyy Grundy John Spittle Brentsville District Gogos, John Woodberry Forest
1997 Pierre Pryor Frank W. Cox Jimmy Griffey Grundy Calvin O’Dell Brentsville District Foote, Tucker St.Stephens-St.Agnes
1996 Eric Thompson Hampton Stephen Hartford Grundy Kamal Chantal Floyd County Lelong, Chaffraix St.Christophers
1995 Mike Dixon South Lakes Shane Horn Grundy Casey Acord Buffalo Gap Mollohan, Robert Virginia Episcopal School
1994 John McManus Oakton Jason Cline Grundy Jess Moore Brentsville District Turner, Chris Randolph Macon Academy
1993 Neil Johnson Stonewall Jackson Shane Bowman Grundy Will Leland Northampton Anderson Fishburne Military School
1992 Mark Strickland Great Bridge Brian Large Grundy Harry McKemy Natural Bridge Abdul-Malik, Khalil St.Stephens-St.Agnes
1991 Charlie Branch Petersburg Jamie Harris Orange County Jason Porter Glenvar Pattisall, John Episcopal High School
1990 Derrick Peartree Menchville Duane Reedy Osbourn Tony Fox Strasburg Quinn, Ryan St.Stephens
1989 Harry Wiles Highland Springs Sam Mosely Rustburg Shawn Dean Castlewood Koch, Tim Norfolk Academy
145 LBS AAA AA A VISAA
2013 Beau Donahue Westfield Michael Bryant William Byrd Casey Paglia Northampton Ike Podell Liberty Christian Academy
2012 Brooks Martino James Robinson Luke Kiser Turner Ashby Colby Dean John I. Burton Robert Janis St. Christopher's School
2011 Henry Carlson Frank W. Cox Zach Epperly Christiansburg Colby Dean John I. Burton Marcus Miller Liberty Christian Academy
2010 Ben Dorsay Frank W. Cox Conner Miller Fauquier Darian Sizemore Galax Loren Phillips St. Christophers
2009 Cody Allala Hopewell Rich Eva Christiansburg Julian Minter Radford Sam Law Cape Henry Collegiate
2008 Jake Carey Westfield Kayton Marshall Poquoson Ben Cundiff Glenvar Andrew Mertens Collegiate School
2007 Paul Grinups Westfield Andrew Clement Christiansburg Aaron Blomberg Glenvar Joseph Munno St. Christophers
2006 Philip Ramirez Kempsville Andrew Clement Christiansburg Randy Phillips Covington Philp, Craig St. Christophers
2005 Derek Gallagher Great Bridge Matt Epperly Christiansburg Jeff Musterman Strasburg Macdonald, Hunter  St. Christophers
2004 Hunter Davenport Great Bridge Robert Buck Christiansburg Jeff Musterman Strasburg Park, Kris Bishop O'Connell
2003 Hunter Davenport Great Bridge David Metzler Turner Ashby Matt Parr Clarke County Wilcox, Chris Virginia Episcopal School
2002 Brian Smith Frank W. Cox Dony Ooton Lafayette Trevor Wind Essex Horton, Matt Paul VI
2001 Marc Lyons Floyd Kellam Patrick Shuler Brookville Zak Thompson Brentsville District Carpenter, Reed Bishop O'Connell
2000 Chris Stith Frank W. Cox Ronnie Crist Christiansburg George Webb Madison County Glenn, Jase Woodberry Forest
1999 Matt Gallagher Herndon Andrew Schuler Brookville Jermone Johnson Sussex Central Greene, Dustin Collegiate
1998 Jeremy Rankin Stonewall Jackson-Manassas Andrew Schuler Brookville Charlie Hall Chilhowie Parker, Kevin Norfolk Collegiate
1997 John Eastman Fairfax Beau Baker Turner Ashby Mike Dunbar Radford Wilson, Maurice Blue Ridge
1996 Chris Martin Granby B.D. Robertson Grundy Michael Mahon Buffalo Gap Raper, Josh Norfolk Academy
1995 Jeremy Ferry Centreville Vernon Green Liberty-Bealton Dave Knowlton Stuarts Draft Smith, Ryan Norfolk Academy
1994 Tom Kettleson Centreville Mike Jacobus Park View-Sterling Luke Croushorn Brentsville District Lainez,  Roberto Woodberry Forest
1993 Mark Strickland Great Bridge P.K. Hale Orange County Bill Gaddy Riverheads Turner, Chris Randolph Macon Academy
1992 Arash Alizadeh Herndon Caine Devvit Tunstall Marcus Turner Sussex Central Artime, Manny Woodberry Forest
1991 Frank Nicklis Meadowbrook Jimmy Asimachopoulos Spotsylania County Joe Silvus Mathews Simonson, Brian St.Stephens
1990 Sean McKenzie Frank W. Cox Bryan Hartley York Shawn Dean Castlewood Thacken, Brian Virginia Episcopal School
1989 Jay Price Franklin County Shane Robertson Grundy Tony Bush Castlewood Brame, Blake Collegiate
1988 Steve Carr Great Bridge Reid Ratliff Grundy William Nuckols Chilhowie Fortney, Scott Episcopal High School
1987 Mike Boyce Kempsville Scott Steale Powell Valley Dallas Neel Glenvar Worley, Chuck Norfolk Catholic
1986 Tim Brunick Frank W. Cox Chris Spiller Osbourn Jim Harvey Glenvar Dekshenieks, Craig Norfolk Academy
1985 Teddy Pitrone Frank W. Cox Mike Murray Thomas Dale Ron Kidwell Manassas Park Lausten, Mark Bishop Ireton
1984 Pete Wagner Frank W. Cox Mike Murray Thomas Dale Teddy Brummitt J.J. Kelly Mangrum, Rod Bishop Ireton
1983 Chris Clarke W.T. Woodson Todd Williams Tabb Teddy Brummit J.J. Kelly Freeman, John St.Stephens
1982 Reggie White Lafayette Todd Williams Tabb Ben Burks Parry McCluer Foley, George Bishop Ireton
1981 Bill Sutherland Kempsville Jay White Poquoson Andy Nabors Brentsville District Long, Charlie Woodberry Forest
1980 Willy Stewart Langley Steve Green Poquoson William Ryman Strasburg Fellows, Andy St.Stephens
1979 John Davis Maury Roger Stumpff Lexington George Bouchard James River Rome, Bobby Norfolk Catholic
1978 Jeff Richardson James Robinson George Kostis Harrisonburg Greg Jenkins Manassas Park Rome, Bobby Norfolk Catholic
1977 Tim Wagner Frank Cox George Kostis Harrisonburg Tim Goodson Poquoson Thomas, Griff St.Stephens
1976 Frank Schaede James Robinson John Travis Brookville Guy Crawley Charles City County Boyle, Brian Blue Ridge
1975 Jim Frith Washington-Lee Kevin McFadden Lexington Andy King Parry McCluer Foley, Bill Bishop Ireton
1974 Mike Newbern Frank W. Cox Brian Schwind George Mason Charles Backus Poquoson Martin, Blake Blue Ridge
1973 Max Lorenzo Mount Vernon Johnny Janney Loudoun Valley Clark Boyd Poquoson Kirkman, Gordon St. Christophers
1972 John Akins Floyd Kellam Mike Linkswiler Alleghany Clarke Boyd Poquoson Breiner, Teddy Bishop O'Connell
1971 Thomas Herter Langley Ken Amrhein Glenvar Donald Moore Poquoson Ford, Stan Fork Union Military Academy
1950 Billy Dickerson Granby
1949 Dan Wallace Granby
152 LBS AAA AA A VISAA
2013 Taylor Misuna Grassfield Luke Kiser Turner Ashby Colby Dean John I. Burton Robert Janis St. Christopher's School
2012 Beau Donahue Westfield Batchka Zulkhuu Potomac Falls Daniel Sivinski East Rockingham Marcus Miller Liberty Christian Academy
2011 Tanner Tinsley Hanover Cody Rife Grundy Jonny Falls James River-Buchanan David Wesley St. Christophers
2010 Cody Allala Hopewell Rich Eva Christiansburg Julian Minter Radford Damien Ashley Paul VI Catholic
2009 David Helmer Langley Chase McAdams Poquoson David Ray George Mason Jason Luster Blue Ridge School
2008 David Helmer Langley Sam Rakes Christiansburg Wyatte Pickett Rural Retreat Kevin Isaacs St. Christophers
2007 Steven Ours Hayfield Luke Brugh Christiansburg Daniel McGillivray Manassas Park John Curtin Bishop O'Connell
2006 Derek Gallagher Great Bridge Sam Rakes Christiansburg Patrick Driscoll Covington Rolfe, Zach St. Christophers
2005 Chris Brown Great Bridge Justin Wheaton Potomac Falls Willie Hoover George Mason Moses, Josh St.Christophers
2004 Chris Brown Great Bridge Austin Moore Lafayette Michael Wade Parry McCluer Stokes, Lee Greenbrier Christian
2003 Scott Fisher Colonial Forge Jackie Toney Christiansburg Doug Sier Mathews Liss, Mike St.Stephens-St.Agnes
2002 David Atkins Lee-Davis Jackie Toney Christiansburg Will Pickett Rural Retreat Ratley, Steve Bishop O'Connell
2001 Justin Gabbard Tallwood Coty Stittner Grundy Shaun Guttridge Manassas Park Worosz, P.J. Paul VI
2000 J.C. Cuffee Great Bridge Danny Martin Tabb Ryan Farmer Patrick Henry-Glade Spring Boswell, Patrick Collegiate
1999 Jeremy Rankin Stonewall Jackson Nick Cardone Northampton Paul Radman George Wythe Inman, Walker Episcopal
1998 Stacy Woodhouse Great Bridge B.D. Robertson Grundy Jeremiah Brockenbrough Parry McCluer Foote, Tucker St.Stephens-St.Agnes
1997 Stacy Woodhouse Great Bridge B.D. Robertson Grundy Kamal Chantal Floyd County McLeod, John Collegiate
1996 Bryan Jones, Franklin County Brad Fitzpatrick Poquoson Luke Croushorn Brentsville District Decher, Gil Peninsula Catholic
1995 Byron Tucker Western Branch Patrick Henderson William Byrd Jason Stanley J.J. Kelly Decher, Gil Peninsula Catholic
1994 Marty Maier Centreville Corey Stenck Brookville Larry Neff Riverheads Amit, Alex Episcopal High School
1993 Chris Sabo Herndon Sean St. Clair Broad Run Jimmy Adams James River Tevlin, David Bishop Ireton
1992 Chad McPhatter Frank W. Cox Chris Childress Grundy Richard Fitzsimmons Brentsville District Pattisall, John Episcopal High School
1991 Reid Monaghan Floyd Kellam Loran Nichol Harrisonburg Emmet Mason Sussex Central Epstein, Jack Norfolk Catholic
1990 Tony Griffin Kempsville Nick Franks Poquoson Albert Sparks King William Latane, Frank St.Christophers
1989 Tony Griffin Kempsville Reid Ratliff Grundy Brian Nunley Chilhowie Coppozzi, Nick Fishburne Military School
155 LBS AAA AA A VISAA
1988 Steven Stenson Norview Allen Dales Grundy Brett Arbogart Brentsville District Worosz, Tom Paul VI
1987 John Brolini West Potomac Red Childress Grundy Jim Harvey Glenvar Dekshenieks, Craig Norfolk Academy
1986 Eric Keysar Douglas Freeman Chris Burton Osbourn Tim Long Glenvar Palmer, Anthony Episcopal High School
1985 Kevin Turner Petersburg Scott Brown Poquoson Rick Bowley Strasburg Dekshenieks, Mike Norfolk Academy
1984 Greg Vandevender James Robinson James Chamlee Orange County Rick Bowley Strasburg Freeman, John St.Stephens
1983 Fabian Harper Deep Creek Keith Ball Park View-Sterling Jason Stegall Fieldale-Collinsville Sobers, Tom Norfolk Catholic
1982 Bill Boice W.T. Woodson Andy Thomas Osbourn Park Jason Stegall Fieldale-Collinsville Fellows, Andy St.Stephens
1981 Tim Holmes Henrico Steve Green Poquoson Tony Price Strasburg Fellows, Andy St.Stephens
1980 John Davis Maury Edward Kriston Park View-Sterling Danny Rinker Manassas Park Schmitt, Mark Bishop O'Connell
1979 William Almond Granby Olen Evans Poquoson Bobby Byrd Essex Fellows, Pete St.Stephens
1978 John Hanrahan Falls Church Clyde Lewis Orange County Paul Thomas Staunton River Hubbard, Kevin Norfolk Academy
1977 John Hanrahan Falls Church Charles Berry Orange County William Thomas Surry Boyle, Brian Blue Ridge
1976 Steve Goode Manor Maurice Witcher Chatham Phil Purdy Poquoson Parrish, Stuart Blue Ridge
1975 Don Dodd Hayfield Dean Williams Orange County Charlie Halsey Chilhowie Moore, Billy Blue Ridge
1974 Eric Heinonen Robert E. Lee-Springfield D.J. St. Clair Lord Botetourt Richard Dean Brentsville Booker, Wayne Woodberry Forest
1973 Eric Heinonen Robert E. Lee-Springfield Tony Eastridge Spotsylvania County Pat McPherson Poquoson Troy, Jack Norfolk Catholic
1972 Mike Waring First Colonial Ken Amrhein Glenvar Bryan McGee Va School for Deaf and Blind Donohoe, Pat Bishop O'Connell
1971 Edward Ryan McLean Gary King Glenvar Arthur Ashberry Strasburg Campbell, Dee Hargrave Military Academy
1950 Anthony Constantino (154lb) Augusta
1949 Bobby Cheatham (154lb) Jefferson Senior-Roanoke
160 LBS AAA AA A VISAA
2013 Rory Renzi Lake Braddock Christopher Tyree Staunton River Isaiah Baker Manassas Park Kyle Pate Collegiate School
2012 Cody Allala Hopewell Zach Epperly Christiansburg Zac Richey Buffalo Gap Michael Logan Benedictine College Preparatory
2011 Cody Allala Hopewell Rich Eva Christiansburg Anthony Jewett Madison County Taylor Reuss Woodberry Forest School
2010 Adrin Taylor Norview David Williams Hidden Valley Zach Hill Glenvar David Wesley St. Christophers
2009 Daniel McGillivray Fauquier Derek Woody Christiansburg J Clark Radford Ted Gottwald St. Christophers
2008 Jared King Great Bridge Del Bryce Poquoson Daniel McGillivary Manassas Park Ted Gottwald St. Christophers
2007 George Sheppard Menchville Sam Rakes Christiansburg Jonathan Pierce Mathews Craig Philp St. Christophers
2006 Scott Cust Great Bridge Matt Epperly Christiansburg Isaac Raney Rappahannock County Carr, Adam Cape Henry Collegiate
2005 Duder Edmunds Gloucester Andrew Hoffer Christiansburg Kellie Nichols Patrick Henry-Glade Spring Hurrin, Dirk St.Stephens-St.Agnes
2004 Peter Rushin Robert E. Lee-Springfield Jackie Toney Christiansburg Luis Chaves Manassas Park Hurrin, Dirk St.Stephens-St.Agnes
2003 Ajay Foreman Great Bridge Dan Scanlan Loudon County Riley Burke Strasburg Worosz, P.J. Paul VI
2002 Ajay Foreman Great Bridge Robby Gosnell Faquier Dominic Clark George Mason Worosz, P.J. Paul VI
2001 Ajay Foreman Great Bridge Wes Hawkins Liberty-Bealeton J.D. Hollis New Kent Wilson, Thomas Episcopal High School
2000 Ryan Bishop Stonewall Jackson-Manassas Nick Cardone Northampton Brett Jenkins Manassas Park Shelgar, Reed Woodberry Forest
1999 Derek Lipoli Great Bridge Jacob Inge Poquoson Brett Jenkins Manassas Park Linsmier, Will Miller School
1998 John Eastman Fairfax Jacob Inge Poquoson Mike Dunbar Radford Kelley, Mark Cape Henry Collegiate
1997 Ron Blunt Hayfield Brad Fitzpatrick Poquoson Peter Lee Radford Stock, Chase Potomoc
1996 Kris Bishop Stonewall Jackson-Manassas Donnie Bishop Grundy Larry Neff Riverheads Stock, Chase Potomoc
1995 Billy Allred Great Bridge Jonathan Thompson Lakeland Pernell Pope Sussex Central Demery, Tom St.Stephens-St.Agnes
1994 Kevin Johnson Chantilly Randy Stoew Tabb Troy Sebra Northumberland Demery, Tom St.Stephens-St.Agnes
1993 Kevin Johnson Chantilly Brian Van Ravestein Northside Richard Fitzsimmons Brentsville District Cheatle, Walter Potomac
1992 Marc Brade Stonewall Jackson-Manassas Thomas Martin Poquoson Robert Dickinson Parry McCluer Novogratz St.Stephens-St.Agnes
1991 Jeremy Ingram Floyd Kellam Todd Beuner Harrisonburg Brandon Semones Glenvar Franklin, David Christchurch
1990 Charles Schollaert Yorktown Aaron Kilinski Virginia Brian Nunley Chilhowie Hooker, Andrew Blue Ridge
1989 Brad Wilheim Indian River Joey Crawford Grundy Wes Hugh Brentsville District Hooker, Andrew Blue Ridge
167 LBS AAA AA A VISAA
1988 Frank Matyiko Floyd Kellam Greg Stiltner Grundy Carl Gentry Manassas Park Bonheim, Corey Lynchburg Christian Academy
1987 Eric Kayser Douglas Freeman Jim Horn Grundy Carl Gentry Manassas Park Walters, Steve Norfolk Catholic
1986 Kevin Folkes Gar-Field Scott Brown Poquoson T.T. Carter Parry McCluer Baron, George Blue Ridge
1985 Bill Wagner Frank W. Cox Steve Bryant Park View-Sterling Ronnie Deel Holston Baron, Jerome Blue Ridge
1984 Pete Huntley J.E.B. Stuart Ricky Brown Sussex Central Ricky Siler Natural Bridge Sobers, Tom Norfolk Catholic
1983 Arthur Whitaker Deep Creek Steve Dean William Byrd Janie Snider Natural Bridge Olson, Eric St.Stephens
1982 Jeff Palmucci Oakton Matt Lepnew Osbourn James Bailow Strasburg Lewis, Dan Norfolk Catholic
1981 Darryl Fenner Menchville Jeff Carter York Bob Bouchard James River Bryant Virginia School for Hearing Impaired
1980 Kirby Wood J.E.B. Stuart David Allen Jefferson Forest John Minor J.J. Kelly Reilly, Tim Bishop O'Connell
1979 Chris Hall Stonewall Jackson-Manassas Mike Law William Byrd John Minor J.J. Kelly Fimian, Cubby Norfolk Catholic
1978 Cameron Manuel Bayside Mike Fletcher Grundy Mike Neilands Poquoson Fairchild, Charlie St.Stephens
1977 Autoro Holmes Maury Joe Robinson Handley Mike Neilands Poquoson Allen, Terry Norfolk Collegiate
1976 Autoro Holmes Maury Jamie Witcher Chatham Glen Hickerson Brentsville District Groh, Steve Norfolk Academy
1975 Mike Benzel Norview Jamie Witcher Chatham David Austin Parry McCluer Shackleford, John Woodberry Forest
1974 Moe Haslip Thomas Jefferson-Alexandria Tom Vizzi Spotsylvania County Charles Proffit Chilhowie Pennington, John Blue Ridge
1973 Don Carruthers Homer Ferguson James Adkins Chatham Eddie Blevins Chilhowie Fitzgerald, Gary Bishop O'Connell
1972 David Larose Churchland Brad Goolsby Fauquier Gene McDonald Strasburg Kellam Randolph Macon Academy
1971 Bradley Cooper James Wood John Fotenos Culpeper County Gene McDonald Strasburg Watson, Lynn Hargrave Military Academy
1950 Charles Maynard (165lb) Norview
1949 Mev Turner (165lb) Augusta
170 LBS AAA AA A VISAA
2013 Brett Stein Forest Park Jake Tomlinson Powhatan Ben Wallace Clarke County Cabell Thoma Benedictine
2012 Tanner Tinsley Hanover Tyler Miles Christiansburg Tyler McClanahan Grundy Jason Willoughby Pope John Paul the Great
171 LBS AAA AA A VISAA
2011 Austin Coburn Cosby Tyler McClanahan Grundy Ricky Tisinger Stonewall Jackson-Quicksburg Quent Alcorn St. Christophers
2010 Clint Allala Hopewell Nick Bakos Sherando Colin Barnes Strasburg Ted Gottwald St. Christophers
2009 Andrew Clement Grassfield Willy Crawford Fluvanna County Joseph Cash Riverheads Mitch Brown Bishop O'Connell
2008 Oscar Huntley Colonial Forge Derrick Borlie Millbrook Nathan Iseman Nanduaa Clarke Gottwald St. Christophers
2007 Matt Jones Robinson Brett Buckner Christiansburg Ryan Phillips Castlewood Tim Dean Bishop Ireton
2006 Matt Jones Robinson Jantzen Minton Christiansburg Will Cruz Manassas Park Halonen, Andy Hargrave Military Academy
2005 Sam O’Hair T.C. Williams Brian West Christiansburg Cooper Anderson Clarke County Higginbotham, Hunter  Virginia Episcopal School
2004 Ivan Lagares Woodbridge Dan Scanlan Loudoun County Josh Talbott Buffalo Gap Ratley, Steve Bishop O'Connell
2003 Eric Zakrzewski Herndon Bucky Anderson Broadway Ben Hurst Mathews Clark, Dominic Hargrave Military Academy
2002 Eric Zakrzewski Herndon Adam Wright Turner Ashby Mike Himelright Strasburg Gentil, Connor Woodberry Forest
2001 Josh Walker Stonewall Jackson-Manassas Canaan Prater Grundy Matt Smith Northumberland Fuller, Burton St.Christophers
2000 Kevin Collier North Stafford Canaan Prater Grundy Jon Thompson J.J. Kelly Walker, Earle Fork Union Military Academy
1999 Kevin Collier North Stafford R. C. Simmons John Handley David Basham Brentsville District Gembara, Albert Bishop O'Connell
1998 Ali Abri Patrick Henry-Ashland Scott Justus Grundy Justin Nowers Rural Retreat McLain, Marvin Blue Ridge
1997 Damon Hill Nansemond River Scott Justus Grundy Raymond Whitaker Essex McLain, Marvin Blue Ridge
1996 Chris Basnight Great Bridge Scott Justus Grundy Scott Holleman Shawsville Rudolph, Rudy Blue Ridge
1995 Scott Reese Annandale Sean Sprague Broad Run David Trower Northampton Wilt, T.J. Episcopal High School
1994 Bum Ho Kim W.T. Woodson Jimmy Tillman Waynesboro Ward Hugh Brentsville District Hatchett, Cabell Collegiate
1993 Jason Johnson McLean John Engle Spotswood Derrick Smith Sussex Central Colbert, Chris Bishop Ireton
1992 Jason Johnson McLean Todd Benner Harrisonburg Brandon Semones Glenvar Looney, Colin Woodberry Forest
1991 Charlie Daniels First Colonial John Kotch Park View-Sterling Wes Hugh Brentsville District Mizelle, Mark Nansemond-Suffolk Academy
1990 Daryk Moistner Woodbridge Greg Stiltner Grundy Wes Hugh Brentsville District Reynolds, Will Woodberry Forest
1989 Frank Matyiko Floyd Kellam Greg Stiltner Grundy Brenton Holmes King William Lewis, Gordon St.Christophers
1950 George Preas (175lb) Jefferson Senior-Roanoke
1949 Miles Nowitsky (175lb) Granby
176 LBS AAA AA A VISAA
1988 Chris Maynor Langley Jeff Stanley Christiansburg Mark Austin Parry McCluer Harrington, Grady Paul VI
1987 Alvin Snead E.C. Glass Keith Brown Richlands Tracy Barnett Glenvar Bruner, Mike Norfolk Catholic
1986 Bill Wagner Frank W. Cox Doug Hartley York Chris Riddle Cumberland O'Brien, Dennis Bishop O'Connell
1985 Robbie Larmoe Kempsville James Vaughn Radford Robert Thrift Northumberland Carter, Mandy St.Stephens
1984 Joe Matyiko Floyd Kellam Daryl Miller Brookville Kenny Lewis Natural Bridge Taylor, David Fork Union Military Academy
1983 Clifton Coger Franklin County Keith Dixon Lloyd C. Bird Ted Slayton Natural Bridge Kelley, Phil Bishop Ireton
1982 Tony Williams Highland Springs Ferrell Odenhal Osbourn Tim Baker J.J. Kelly Hollirith, Randy St.Stephens
182 LBS AAA AA A VISAA
2013 Ryland O’Brien First Colonial Zach Epperly Christiansburg Cory Williams Rural Retreat Ralph Toomey Benedictine
2012 David Reck Colonial Forge Derek Thurman Brookville Sam Davis Stuarts Draft Ray Geier Paul IV High School
185 LBS AAA AA A VISAA
1988 Chris Flemming William Fleming Jamie Lane Grundy Andy Rudy Chilhowie Carter, James Randolph Macon Academy
1987 Chris Flemming William Fleming Jim Osbourne Grundy Bryan Taylor Mathews Christman, Tommy Collegiate
1986 Tim Pennie Hampton Fred Santinga Culpeper County Ricky Siler Natural Bridge Earls, Chris Bishop O'Connell
1985 Joe Matyiko Floyd Kellam Fred Santinga Culpeper County John Long Castlewood Earls, Chris Bishop O'Connell
1984 Arthur Whitaker Deep Creek Joey Lightfoot Park View-Sterling John Long Castlewood Segar, Will Trinity Episcopal
1983 Mike O’Dea Yorktown Danny Beasley Lloyd C. Bird Tommy Cook Va School for Deaf and Blind Rickard, Mike Bishop O'Connell
1982 Mike Taylor James Wood Keith Dixon Lloyd C. Bird Greg Thurman Parry McCluer Thomas, Will Episcopal High School
1981 Normal Corkhill Jackson Jerry Messick Poquoson Mike Blevins Chilhowie Reilly, Tim Bishop O'Connell
1980 Anthony Harris Phoebus Ricky Shifflett Orange County Ricky Brown Charles City County Goldsmith,  Mike Norfolk Catholic
1979 Lee Billups Maury Jerome Taylor Sussex Central Sanford Clark, Parry McCluer Herlong, George Bishop Ireton
1978 Calvin Wiggins First Colonial David Brown Amherst Dennis Linton Auburn Pleasants, Richard St.Stephens
1977 Butch Revils Norview David Brown Amherst Mark Geissenger Poquoson Pleasants, Richard St.Stephens
1976 Mark Miller Lake Braddock Alonzon Brown Sussex Central James Jones Charles City County Schwab, Kevin Blue Ridge
1975 Mark Miller Lake Braddock Steve Witt Andrew Lewis Danny Ramsey Parry McCluer Morrison, Neil Norfolk Academy
1974 Mark Temple J.E.B. Stuart Marvin Martin William Byrd Tony Davis Brentsville District Hickey, Richard Blue Ridge
1973 Bucky Gaudraeu Frank W. Cox Marvin Martin William Byrd Jim Furches Holston Carpenter, Bob Bishop O'Connell
1972 Ken Mahon Yorktown Andy Schwind George Mason Harold Foore Chilhowie Dameron, Mike Miller School
1971 Dean Spruill Great Bridge Jeff Stanley John Battle Paul Wilson Va School for Deaf and Blind Bousman, Ray Fork Union Military Academy
189 LBS AAA AA A VISAA
2011 Bryce Barnes Kempsville Joe Jessen Millbrook Eric McDaniel Floyd County Ray Geier Paul IV High School
2010 Austin Fallon Westfield Willie Crawford Fluvanna County Alex Asimakopoulos Glenvar Henry Eshelman Episcopal High School
2009 Austin Fallon Westfield Derrick Borlie Millbrook Ryan Phillips Castlewood Mark Burlee St. Christophers
2008 Max Huntley Colonial Forge Chase Ennis Grafton Carlos Ortiz Strasburg Wilson Maclin Woodberry Forest
2007 Scott Cust Great Bridge Charles Webber Christiansburg Ben Jamison Glenvar Soltis, Alex Paul VI
2006 Calvin Cardillo Hayfield Jim Young Turner Ashby Anthony VanKuren Manassas Park Soltis, Alex Paul VI
2005 Patrick Bond Great Bridge Nick Buck Christiansburg Chris Wade Parry McCluer Schmidt, Tyler St.Christophers
2004 Patrick Bond Great Bridge Bucky Anderson Broadway Colin Smith Northumberland Robertson, Ryan St.Christophers
2003 Patrick Bond Great Bridge Stu McGee Sherando Will Holaday Mathews Gentil, Connor Woodberry Forest
2002 Patrick Bond Great Bridge Anthony Boyd Christiansburg Daniel Crockett Rural Retreat McGurk, Brian St.Christophers
2001 Chris Malone Potomac Jonas Corl Lord Botetourt Jeremy Hagee George Wythe McGurk, Brian St. Christophers
2000 Scott Mania Frank W. Cox Jason Cox Amherst County Will Clark Northwood Patton, J.D. Woodberry Forest
1999 Justin Johnson North Stafford Chip Campbell Waynesboro Allen Stout, Radford Hovis, Jimmy St.Christophers
1998 Mohammed Youssofi Frank W. Cox Matt Shutts John Handley Tom O’Neill Brentsville District Harris, Trey Woodberry Forest
1997 Brent Lancaster Hayfield John Waite Tabb Tom O’Neill Brentsville District Webster, Josh Episcopal High School
1996 Jason Beach Gloucester Brandon Matney Grundy Ward Hugh Brentsville District Mock, Garrett Woodberry Forest
1995 Jonathan Vaun Tallwood Chip Nininger Northside Ward Hugh Brentsville District Whitmore, Jay Christchurch
1994 Femi Obasum Robert E. Lee-Springfield Eric Nicholson York Ben Smith Sussex Central Broughton, Gray Collegiate
1993 Orlando Jordan Hermitage Curtis Holmes Tabb Brandon Semones Glenvar Lang, Aaron North Cross School
1992 David Hall Great Bridge Jeremiah Scott Brookville Joel Ides Lexington Mizelle, Mark Nansemond-Suffolk Academy
1991 Matt Mogul Douglas Freeman David Wimmer Grundy Antonio Procise Sussex Central Smith, Charlie Woodberry Forest
1990 Matt Mogul Douglas Freeman Jeff Stanley Christiansburg Anthony Powell Riverheads Patrick, Jeff Randolph Macon Academy
1989 Ray Baldwin Indian River Marty Horn Richlands Ken Skipper Sussex Central Bolognesi, Mike Virginia Episcopal School
195 LBS AAA AA A VISAA
2013 Corbin Ramos Matoaca Zach Roseberry Brentsville District Sam Davis Stuarts Draft Blake Papet Liberty Christian Academy
2012 Logan Jackson Stafford Joe Jessen Millbrook Ricky Tisinger Stonewall Jackson-Quicksburg Quent Alcorn St. Christopher's School
215 LBS AAA AA A VISAA
2011 Justin Tribble North Stafford Jake Semones Salem-Salem Drew Collins J.J. Kelly Andrew Lutterloh Bishop Ireton
2010 Connor O’Hara Frank W. Cox Jake Semones Salem-Salem Jared Austin Buffalo Gap Chris Gill St. Christophers
2009 Victor Njomo Annandale Jon Weber Christiansburg Kyle Testerman Rural Retreat Everett Epstein St. Stephens-St. Agnes
2008 David Wilson Granby Ryan Sutherland Courtland Elmer Aparcio Manassas Park Ethan Hagner Liberty Christian Academy
2007 Matt Reck Colonial Forge Cody Gardner Christiansburg Chris Boyd Randolph-Henry Robbie Scott Norfolk Academy
2006 Trey Rogers Great Bridge Cody Gardner Christiansburg Colin Smith Northumberland Gilmore, Ashton St. Christophers
2005 Brent Jones James Robinson Cody Gardner Christiansburg Colin Smith Northumberland Patton, Kent Randolph Macon Academy
2004 Bryan Evans Forest Park Cody Gardner Christiansburg Galen Weyer Radford Shotwell, Mike St.Stephens-St.Agnes
2003 Adam Fassnacht James Robinson Charles Jenkins Fauquier Trahern Vinnie Nandua Schmidt, Tyler St. Christophers
2002 David Dashiell Great Bridge Luke Dales Grundy Josh Faidley Patrick Henry-Glade Spring Grantham, Akel St.Christophers
2001 David Dashiell Great Bridge Luke Dales Grundy James Krigsvold Mathews Buckingham,David Bishop O'Connell
2000 Shaun Herring Thomas Edison L.J. Matthews Monticello Matt Magerko Northumberland Lyster, Bryan Woodberry Forest
1999 Travis Ferguson Ocean Lakes Nick Prieto Turner Ashby Jason Reedy Chilhowie Deck, Andy Collegiate
1998 Justin Potter Fairfax Taurus Roberts Virginia Justin St.Clair Covington Dahm, Nick St. Stephens-St. Agnes
1997 Brian Welch Oakton Steve Lane Turner Ashby Israel Hamilton Coeburn Waldron, Charles Woodberry Forest
1996 Mike Herlands Annandale Brandon Stevenson Grundy Elmo Dunbar Radford Bogle, Andrew St.Christophers
220 LBS AAA AA AA VISAA
2013 William Rupp West Potomac Justin Williams Skyline Corey Jenkins Manassas Park Marshall Hollerith St. Christopher's School
2012 Ali Ali Musa Annandale Victor Montalbano Brookville James Pavik Mathews Andrew Lutterloh Bishop Ireton
275 LBS AAA AA A VISAA
2006 Colin Miller Centreville Charlie Newman Turner Ashby Tommy Frazier Madison County Marcey, Jake Woodberry Forest
2005 Shan Wilson Colonial Forge J.J. Hickman Lord Botetourt Jeremy Smith Manassas Park Rose, Tim St. Christophers
2004 Mike George Frank W. Cox Antoine Holmes York Daniel Hitt J.J. Kelly Lynch, Eddie Bishop O'Connell
2003 Lance Ross Norview Albert Childress Grundy Joel Surber Northwood Pinkerton, Jeb St. Christophers
2002 Mtyari Robinson Menchville Albert Childress Grundy Adam Gregory Riverheads Lotts, Seth Collegiate
2001 Floyd Wright Hayfield Albert Childress Grundy Matt Magerko Northumberland Anderson, Jordan Lynchburg Christian Academy
2000 Chris Bulley James Wood Albert Childress Grundy Ranardo Whitaker Essex Payne, Charles Woodberry Forest
1999 Marvin Urquhart Western Branch Kenis Maciel William Byrd Dwayne Martin Radford Payne, Charles Woodberry Forest
1998 Marvin Urquhart Western Branch Luke Owens Grundy Dwayne Martin Radford Studebaker, Peyton St.Christophers
1997 Marvin Urquhart Western Branch Luke Owens Grundy D.J. Hockman Strasburg Bogle, Andrew St.Christophers
1996 Ben Fisher C.D. Hylton Luke Owens Grundy Jason Stanier Covington Collins, Jordan Bishop Ireton
1995 Brian Wilson Frank W. Cox Jason Inskeep Culpeper County Jonathan Lewis Mathews Pierce, Jared Fork Union Military Academy
1994 Brian Wilson Frank W. Cox Richie Oliver Northside B. Davis Riverheads Moore, Jacob St. Christophers
1993 Jason Edmondson Great Bridge Kyle Hammond William Byrd Antonio Procise Sussex Central Jarrett, Flynn Episcopal High School
1992 John Roberts Deep Creek Laddie Fields Grundy Robert Hull Lexington Jarrett, Flynn Episcopal High School
1991 Brian Ucciardi Princess Anne Roy Walker Orange County Eric Wells Stuarts Draft Maoury, Andrew St.Stephens
1990 Allan Orts Kempsville Brad Radosevich Harrisonburg Tim Holland Brentsville District Greenberg, Scott Woodberry Forest
1989 Greg Redden Thomas Edison Gabriel Shelton Louisa County Johnny Dixon Mathews Stokes, Jimmy Collegiate
285 LBS AAA AA A VISAA
2013 Jake Pinkston James Robinson Jordan Dowrey John Handley N/A Tyler Anthony St. Christopher's School
2012 DaQuante Timbers Freedom-South Riding Mike Jones Lord Botetourt Lucas Ryan Stonewall Jackson-Quicksburg Nigel Cawthorn Hargrave Military Academy
2011 Taylor Horner Franklin County Marquis Porterfield Christiansburg Lucas Ryan Stonewall Jackson-Quicksburg Alex Henry Episcopal High School
2010 Ross Burbank Frank W. Cox Austin Woodall James Wood Garrett Fozdyck Mathews Alex Henry Episcopal High School
2009 Jack Burbank Frank W. Cox Andrew Miller Bassett Garrett Fozdyck Mathews John King Blue Ridge
2008 Jack Burbank Frank W. Cox Andrew Miller Bassett Austin Wren Manassas Park John King Blue Ridge School
2007 Josh Wine Massaponax Ryan Jackson Brookville Scott Whitehead Rural Retreat Marcey, Jake Woodberry Forest
UNL AAA AA A VISAA
1988 Karim Strayhorn Kempsville Edward Lane Culpeper County David Widner Chilhowie Christman, Tommy Collegiate
1987 Baird Kilpatrick Menchville John Morris Poquoson Troy Carter Natural Bridge Hansen, Lance Episcopal High School
1986 John Matyiko Floyd Kellam John Morris Poquoson Jay Burke Manassas Park Hage, Mike Norfolk Catholic
1985 Creighton Incormias Bethel Robert MacMillan Osbourn Carl Curry Drewry Mason Pendergast, Leroy Randolph Macon Academy
1984 Doug West Green Run Robert MacMillan Osbourn Carl Curry Drewry Mason Strausse, Jesus Fork Union Military Academy
1983 Wendell Fifield First Colonial Bo Cothren Brookville Anthony Pratt Essex Loyd, John Lynchburg Christian Academy
1982 Rodger Mello Fairfax Jon Schriver Waynesboro John Hale Castlewood Boosey, Rick Woodberry Forest
1981 Jim Davis Thomas Edison Bo Cathran Brookville Allen Twombly Manassas Park Rifaat, Hassan St.Stephens
1980 Bill Lawson James Robinson Alan Graley Loudoun Valley Phil Radick Parry McCluer Rifaat,Hassan St.Stephens
1979 Duane Drew William Fleming Tom Kubesh Tabb Phil Radick Parry McCluer Reilly, Mike Bishop O'Connell
1978 Frank Nowland Kempsville Allan Breeding Grundy Randy Rowland Staunton River Scarillo, Ricky Fork Union Military Academy
1977 Bobo Ricks Churchland Steve Kluge Robert E. Lee Mark Bloomer Powell Valley Hoffman, Paul Norfolk Catholic
1976 Steve Johnson Menchville Gary Dearing Brookville Rickie Blevins Chilhowie Quaile, Emmett Blue Ridge
1975 P.J. Joyner Norview Gary Dearing Brookville Greg Stanley Brentsville District Berry, George Woodberry Forest
1974 Gary Pinkett Yorktown Bruce Palmer William Byrd Greg Stanley Brentsville District Berry, George Woodberry Forest
1973 Robert Blue Fauquier Bruce Palmer William Byrd Frank Hershey Strasburg Depaulis Fishburne Military Academy
1972 Steve Friend Falls Church George Quinlan Alleghany Dennis Drummond Strasburg Ingrao, Mike Bishop O'Connell
1971 Steve Friend Falls Church Aldolphus McClahahan Graham County Randolph Forrester Holston Melton, Delbert Norfolk Catholic
1950 Dan Butler Granby
1949 Dan Butler Granby